logo_mini

Standard przewidziany dla domów letniskowych oraz weekendowych.

PRZEKRÓJ ŚCIANY OD ZEWNĄTRZ DO WEWNĄTRZ:

  1. Elewacja zewnętrzna – wykonywana w zależności od preferencji. Możliwość wykonania dowolnej formy elewacji np bale, deski, tynk, płytki, kamienie, mur pruski lub inne.Pozycja ustalana indywidualnie z klientem.
  2. Wiatroizolacja – w zależności od elewacji zewnętrznej wiatroizolację tworzy płyta Steico Protect 40 mm (pod tynk) lub płyta Steico Uniwersal 24mm (pod elewację drewnianą)
  3. Konstrukcja – wykonana z drewna C24 o przekroju 45/145. Belki w rozstawie a=ca. 62,5 cm.
  4. Ocieplenie – wełna drzewna Steico Flex (zalecana) lub wełna skalna Rockwool Rockton o grubości 14 cm układana w warstwie konstrukcji.
  5. Płyta OSB 15mm – pełni funkcję usztywniającą oraz paroizolacji. Używane płyty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, atesty oraz aprobaty. Nie używamy niesprawdzonych zamienników.
  6. Wykończenie wewnętrzne – wykonywane w zależności od preferencji klienta. Może to być wykończenie wykonane zarówno z drewna jak i z płyt Rigips lub Fermacell. Pozycja ustalana indywidualnie z klientem.

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico

PRZEKRÓJ STROPU:

Wyeksponowane belki stropowe – strop widoczny

  1. Konstrukcja – wykonana z drewna KVH/DUO/BSH w zależności od obciążeń. Rozstaw oraz przekroje belek dobierane są na podstawie projektu. Drewno użyte do konstrukcji stropu jest suche oraz czterostronnie strugane w jakości SI. Jakość SI oznacza podwyższone wymagania w stosunku do jakości wizualnej drewna. Jeżeli zachodzi potrzeba konstrukcyjna, stosowane jest drewno klejone o podwyższonych parametrach nośnych. Wszystkie połączenia widocznych elementów wykonywane są w taki sposób, że nie widać łączników metalowych co zapewnia wyjątkową estetykę konstrukcji.
  2. Ślepa podłoga – wykonywana jest z drewna profilowanego o min. grubości 19mm. Od spodu tworzy widoczny sufit co zapewnia niezwykły efekt
  3. Steico underfloor 7mm – warstwa mająca za zadanie tłumienie dźwięków. Tłumienie odgłosów kroków dla podłogi wielowarstwowej drewnianej i podłóg laminowanych do 19 dB.
  4. Płyta OSB 22mm – płyta ma za zadanie usztywnić oraz dociążyć strop. Tworzy podkład pod ostateczną podłogę. Stosujemy płyty posiadajęce pióro-wpust, co zapobiega skrzypieniu podłogi w przyszłości.
  5. Steico underfloor 4mm – dodatkowe tłumienie dźwięków. Służy również jako wyrównanie podłoża pod docelową podłogę.
  6. Podłoga – wykonywana w zależności od preferencji klienta. Może to być np wykładzina, panele, płytki, deski podłogowe itp. Pozycja ustalana indywidualnie

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico

strop

Strop niewidoczny

  1. Sufit podwieszany – płyta rigips, podwieszona na metalowym lub drewnianym ruszcie
  2. Folia paroaktywna – reguluje przenikanie wilgoci pomiędzy kondygnacjami oraz chroni przed sypaniem się warstwy wygłuszeniowej
  3. Konstrukcja – wykonana z drewna KVH/DUO/BSH w zależności od obciążeń. Rozstaw oraz przekroje belek dobierane są na podstawie projektu. Drewno użyte do konstrukcji stropu jest suche oraz czterostronnie strugane. Jeżeli zachodzi potrzeba konstrukcyjna, stosowane jest drewno klejone o podwyższonych parametrach nośnych. Stosujemy również belki dwuteowe Steico Joist
  4. Wygłuszenie – wykonywywane jest z wełny drzewnej Steico Flex lub wełny skalnej Rockwool Rockmin. Grubość wygłuszenia 10 cm
  5. Płyta OSB 22mm – płyta ma za zadanie usztywnić oraz dociążyć strop. Tworzy podkład pod ostateczną podłogę. Stosujemy płyty posiadajęce pióro-wpust, co zapobiega skrzypieniu podłogi w przyszłości.
  6. Steico underfloor 4mm – dodatkowe tłumienie dźwięków. Służy również jako wyrównanie podłoża pod docelową podłogę.
  7. Podłoga – wykonywana w zależności od preferencji klienta. Może to być np wykładzina, panele, płytki, deski podłogowe itp. Pozycja ustalana indywidualnie

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico

strop_niewidoczny

PRZEKRÓJ DACHU:

  1. Wykończenie wewnętrzne – wykonywane w zależności od preferencji klienta. Może to być wykończenie wykonane zarówno z drewna jak i z płyt Rigips lub Fermacell. Pozycja ustalana indywidualnie z klientem.
  2. Ruszt pod wykończenie 25mm – w zależności od ostatecznego wykończenia, ruszt wykonuje się w celu wyrównania ewentualnie powstałych nierówności oraz odpowiedniego zagęszczenia podpór pod dany materiał wykończeniowy. Warstwa ta dodatkowo pozwala na odpowiednią wentylację pomieszczeń. Wykonywana z elementów drewnianych lub profili metalowych.
  3. Paroizolacja – membrana paroaktywba. Nie zamyka szczelnie warstw dachu, przez co pozwala „oddychać”. Zapobiega kondensacji pary wodnej.
  4. Konstrukcja – w zależności od projektu, konstrukcję dachu wykonujemy w kilku rodzajach:
    – wiązarów dachowych czytaj więcej
    – tradycyjnej więźby dachowej czytaj więcej
    – belek dwuteowych SteicoW przypadku więźba wykonanej z drewna stosujemy wyłącznie drewno KVH/DUO/BSH w zależności od obciążenia. Jest to drewno suche oraz czterostronnie strugane. Do połączeń stosujemy wysokiej jakości śruby. Połączenie na śruby jest bardziej trwałe i wytrzymałe.
  5. Ocieplenie – grubość ocieplenia w tym standardzie to 18 cm. Ocieplenie układane jest pomiędzy krokwie. Aby zapewnić komfort termiczny oraz akustyczny. Do ocieplenia używamy wełny drzewnej Steico Flex lub wełn skalnej Rockwool Rockmin
  6. Wiatroizolacja – wysoko paroprzepuszczalna, trójwarstwowa membrana dachowa wtępnego krycia renomowanej firmy.
  7. Kontrłata/łata – kontrłaty oraz łaty wykonane z drewna nasyconego, impregnowanego.
  8. Pokrycie dachu – pozycja ustalana indywidualnie w zależności od preferencji klienta. Najczęściej stosowane pokrycia: blachodachówka, dachówka ceramiczna zakładkowa, dachówka karpiówka, blacha z posypką.
przekroj_dachu_mini

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico