logo_opti

Wysoce rekomendowana dla budownictwa całorocznego. Zapewnia bardzo dobre współczynniki przenikania ciepła oraz  wysoki komfort akustyczny, przy racjonalnych kosztach wykonania.
PRZEKRÓJ ŚCIANY OD ZEWNĄTRZ DO WEWNĄTRZ:

  1. Elewacja zewnętrzna – wykonywana w zależności od preferencji. Możliwość wykonania dowolnej formy elewacji np bale, deski, tynk, płytki, kamienie, mur pruski lub inne.Pozycja ustalana indywidualnie z klientem.
  2. Wiatroizolacja – w zależności od elewacji zewnętrznej wiatroizolację tworzy płyta Steico Protect 40 mm (pod tynk) lub płyta Steico Uniwersal 24mm (pod elewację drewnianą)
  3. Konstrukcja – wykonana z drewna C24 o przekroju 45/170 lub belek Steico Joist 160mm. Belki w rozstawie a=ca. 62,5 cm.
  4. Ocieplenie – wełna drzewna Steico Flex (zalecana) lub wełna skalna Rockwool Rockton o grubości 17 cm lub 16 cm układana w warstwie konstrukcji.
  5. Płyta OSB 15mm – pełni funkcję usztywniającą oraz paroizolacji. Używane płyty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, atesty oraz aprobaty. Nie używamy niesprawdzonych zamienników.
  6. Warstwa instalacyjna 6 cm – warstwa ta służy do poprowadzenia wszystkich przewodów, rur oraz innych elementów, które mają być schowane w ścianie. Największą zaletą tej warstwy jest to, że wszystkie elementy instalacji są prowadzone za warstwą główną budynku, która jest szczelnie zamknięta. Nie ma potrzeby rozrywania paroizolacji przez co zapewniona jest maksymalna szczelność. W przypadku awarii lub chęci wprowadzenia zmian, nie ma potrzeby niszczenia warstwy izolacyjnej, mamy ułatwiony dostęp do wszystkich elementów. Nie osłabiamy również konstrukcji głównej budynku. Konstrukcję warstwy najczęściej wykonuje się w poziome co pozwala dodatkowo wyeliminować ewentualne mostki termiczne. Warstwa wykonywana z drewna lub profili aluminiowych
  7. Dodatkowe ocieplenie w warstwie instalacyjnej 6 cm – w warstwie tej stosujemy wełnę drzewną Steico Flex (zalecana) lub wełnę skalną Rockwool Rockton o grubości 6 cm.
  8. Wykończenie wewnętrzne – wykonywane w zależności od preferencji klienta. Może to być wykończenie wykonane zarówno z drewna jak i z płyt Rigips lub Fermacell. Pozycja ustalana indywidualnie z klientem.

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico

PRZEKRÓJ STROPU:

Wyeksponowane belki stropowe – strop widoczny

  1. Konstrukcja – wykonana z drewna KVH/DUO/BSH w zależności od obciążeń. Rozstaw oraz przekroje belek dobierane są na podstawie projektu. Drewno użyte do konstrukcji stropu jest suche oraz czterostronnie strugane w jakości SI. Jakość SI oznacza podwyższone wymagania w stosunku do jakości wizualnej drewna. Jeżeli zachodzi potrzeba konstrukcyjna, stosowane jest drewno klejone o podwyższonych parametrach nośnych. Wszystkie połączenia widocznych elementów wykonywane są w taki sposób, że nie widać łączników metalowych co zapewnia wyjątkową estetykę konstrukcji.
  2. Ślepa podłoga – wykonywana jest z drewna profilowanego o min. grubości 19mm. Od spodu tworzy widoczny sufit co zapewnia niezwykły efekt
  3. Steico underfloor 4mm – warstwa mająca za zadanie tłumienie dźwięków. Tłumienie odgłosów kroków dla podłogi wielowarstwowej drewnianej i podłóg laminowanych do 19 dB.
  4. Steico floor 40mm – specjalna płyta do wygłuszania stopów.
  5. Płyta OSB 22mm – płyta ma za zadanie usztywnić oraz dociążyć strop. Tworzy podkład pod ostateczną podłogę. Stosujemy płyty posiadajęce pióro-wpust, co zapobiega skrzypieniu podłogi w przyszłości.
  6. Steico underfloor 4mm – dodatkowe tłumienie dźwięków. Służy również jako wyrównanie podłoża pod docelową podłogę.
  7. Podłoga – wykonywana w zależności od preferencji klienta. Może to być np wykładzina, panele, płytki, deski podłogowe itp. Pozycja ustalana indywidualnie

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico

STROP-OPTI-WIDOCZNY

Strop niewidoczny

  1. Sufit podwieszany – płyta rigips, podwieszona na metalowym lub drewnianym ruszcie
  2. Folia paroaktywna – reguluje przenikanie wilgoci pomiędzy kondygnacjami oraz chroni przed sypaniem się warstwy wygłuszeniowej
  3. Konstrukcja – wykonana z drewna KVH/DUO/BSH w zależności od obciążeń. Rozstaw oraz przekroje belek dobierane są na podstawie projektu. Drewno użyte do konstrukcji stropu jest suche oraz czterostronnie strugane. Jeżeli zachodzi potrzeba konstrukcyjna, stosowane jest drewno klejone o podwyższonych parametrach nośnych. Stosujemy również belki dwuteowe Steico Joist
  4. Wygłuszenie – wykonywywane jest z wełny drzewnej Steico Flex lub wełny skalnej Rockwool Rockmin. Grubość wygłuszenia 10 cm
  5. Płyta OSB 22mm – płyta ma za zadanie usztywnić oraz dociążyć strop. Tworzy podkład pod ostateczną podłogę. Stosujemy płyty posiadajęce pióro-wpust, co zapobiega skrzypieniu podłogi w przyszłości.
  6. Steico underfloor 4mm – dodatkowe tłumienie dźwięków. Służy również jako wyrównanie podłoża pod docelową podłogę.
  7. Podłoga – wykonywana w zależności od preferencji klienta. Może to być np wykładzina, panele, płytki, deski podłogowe itp. Pozycja ustalana indywidualnie

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico

strop_niewidoczny


PRZEKRÓJ DACHU:

  1. Wykończenie wewnętrzne – wykonywane w zależności od preferencji klienta. Może to być wykończenie wykonane zarówno z drewna jak i z płyt Rigips lub Fermacell. Pozycja ustalana indywidualnie z klientem.
  2. Ruszt pod wykończenie 40mm – w zależności od ostatecznego wykończenia, ruszt wykonuje się w celu wyrównania ewentualnie powstałych nierówności oraz odpowiedniego zagęszczenia podpór pod dany materiał wykończeniowy. Warstwa ta dodatkowo jest ocieplana wełną drzewną Steico Flex (zalecana) lub wełną skalną Rockwool Rockmin o grubości 4 cm. Wykonywana z elementów drewnianych lub profili metalowych.
  3. Paroizolacja – membrana paroaktywna. Nie zamyka szczelnie warstw dachu, przez co pozwala „oddychać”. Zapobiega kondensacji pary wodnej.
  4. Konstrukcja – w zależności od projektu, konstrukcję dachu wykonujemy w kilku rodzajach:
    – wiązarów dachowych czytaj więcej
    – tradycyjnej więźby dachowej czytaj więcej
    – belek dwuteowych Steico.
    W przypadku więźby wykonanej z drewna stosujemy wyłącznie drewno KVH/DUO/BSH w zależności od obciążenia. Jest to drewno suche oraz czterostronnie strugane. Do połączeń stosujemy wysokiej jakości śruby. Połączenie na śruby jest bardziej trwałe i wytrzymałe.
  5. Ocieplenie – grubość ocieplenia w tym standardzie to 20 cm. Ocieplenie układane jest pomiędzy krokwie. Aby zapewnić maksymalny komfort termiczny oraz akustyczny do ocieplenia używamy wełny drzewnej Steico Flex (zalecana) lub wełny skalnej Rockwool Rockmin
  6. Wiatroizolacja – wysoko paroprzepuszczalna, trójwarstwowa membrana dachowa wtępnego krycia renomowanej firmy.
  7. Kontrłata/łata – kontrłaty oraz łaty wykonane z drewna nasyconego, impregnowanego.
  8. Pokrycie dachu – pozycja ustalana indywidualnie w zależności od preferencji klienta. Najczęściej stosowane pokrycia: blachodachówka, dachówka ceramiczna zakładkowa, dachówka karpiówka, blacha z posypką.
przekroj_dachu_opti

SPRAWDŹ: więcej informacji o produktach Steico