MAGBOS
Nasz sklep na Allegro.pl
Zadzwoń po ofertę!
535 504 008
znajdziesz nas również na: DEKOREM NA FACEBOOK'u
MENU
sml_slider_01
sml_slider_02
sml_slider_03

Koopmans – impregnat do drewna

Przedstawiamy Państwu ofertę na środki do ochrony i konserwacji drewna na bazie czystego oleju lnianego i wysokogatunkowych żywic alkidowych. Olej lniany jest rozpuszczalnikiem i naturalnym środkiem wiążącym. Ma znakomite właściwości regulujące wilgotność, jest mocno impregnujący i łatwy w aplikacji. Przez połączenie klasycznych naturalnych olejów lnianych i nowoczesnych wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych uzyskano kombinację, która wykorzystuje pozytywne właściwości oleju lnianego, zaś żywica alkidowa w znacznym stopniu poprawia schnięcie powłoki.

PERKOLEUM IMPRA – IMPREGNAT DO DREWNA
koopmans impregnat do drewna

Koloryzujący środek impregnujący na bazie oleju i żywic alkidowych. Idealny do ochrony elementów architektury ogrodowej wykonanych z drewna, mi.n. płotów, pergoli, podbitek drewnianych, elewacji z drewna, konstrukcji drewnianych, itp. Doskonale impregnuje drewno na zewnątrz, czyni je odpornym na warunki atmosferyczne i działanie wody. Powierzchnię drewna pozostawia naturalną i matową. Do stosowania również na drewnie impregnowanym ciśnieniowo.

Sposób użycia:
Powierzchnia przeznaczona do pokrycia powinna być czysta, odtłuszczona, trwała i sucha. Maksymalna wilgotność drewna nie może przekraczać 18%. Przed użyciem środek należy dobrze wymieszać. Powierzchnia drewna powinna zostać przeszlifowana (stara, zszarzała warstwa drewna powinna zostać usunięta), a następnie
wyczyszczona środkiem PERKOLEUM HOUTCLEANER. Konserwowane drewno pokryć jedną lub dwiema warstwami PERKOLEUM IMPRA. Drewno niekonserwowane pokryć dwa lub trzy razy, zależnie od wybranego koloru. Powierzchnie pokryte wcześniej PERKOLEUM IMPRA i będące w dobrym stanie można ponownie doprowadzić do stanu optymalnego za pomocą jednej warstwy nałożonej po uprzednim oczyszczeniu drewna. Produkt należy nakładać pędzlem lub wałkiem do farb. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw pozostawić na 4 – 6 godzin do wyschnięcia. Nie zaleca się rozcieńczania. Narzędzia czyścić benzyną lakową.

Sprawdź dostępne kolory.

Opakowania:
– 2,5 l, 10l, 20l
Wydajność:
Ok. 12-15m2, uzależniona od stanu powierzchni i sposobu aplikacji
Atest PZH: HK/B/0341/01/2011

W celu sprawdzenia dostępności danego asortymentu oraz potwierdzenia cen, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

PERKOLEUM HOUTOLIE – OLEJ DO DREWNA
koopmans olej do drewna

Niezwykle łatwy w aplikacji impregnujący i koloryzujący środek do ochrony drewna mebli ogrodowych i innych wyrobów z drewna, na bazie naturalnego oleju lnianego. PERKOLEUM OLIE znakomicie impregnuje i zabezpiecza drewno zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, przed wodą i brudem – pozwala uzyskać gładką, jedwabistą, naturalną, nietłustą i miłą w dotyku warstwę. Wymienione oleje świetnie chronią drewno przed promieniami UV. W renowacji nie wymaga wcześniejszego
szlifowania ani usuwania starej warstwy. Może być stosowany na powierzchnie impregnowane ciśnieniowo, można także go pokrywać lakierami alkidowymi.
Dzięki zawartości naturalnego oleju lnianego PERKOLEUM OLIE pomaga zachować naturalny wygląd drewna, podkreśla jego unikalny rysunek.

Sposób użycia:

Powierzchnia przeznaczona do pokrycia powinna być czysta i sucha (dokładnie usunąć algi i mech). Poszarzałe drewno lekko wyszlifować i w razie konieczności pokryć preparatem czyszczącym do drewna PERKOLEUM HOUTCLEANER. Przed użyciem środek należy wymieszać. Pokryć wyczyszczone i suche podłoże 1 lub 2 warstwami oleju za pomocą pędzla i po ok. 10 minutach wetrzeć za pomocą ściereczki. Miękkie rodzaje drewna pokryć 2 lub 3 razy. Drewno pokryte już olejem, które w międzyczasie zostało już zbyt mocno naruszone przez działanie promieni UV, należy po oczyszczeniu przywrócić do optymalnego stanu za pomocą następnej warstwy
oleju. Nakładać pędzlem lub ściereczką nie pozostawiającą włókien. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw odczekać 4 do 6 godzin. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia 24 godziny. Nie zaleca się rozcieńczania. Czyścić przy użyciu benzyny lakowej.

Kolory:

 • transparentny jasny brąz (teak)
 • ciemny brąz (bangkirai)
 • bezbarwny (houtolie) – możliwość kolorowania w barwach transparentnych

Opakowania:
750 ml (teak, bangkirai), 5 L (bezbarwny)

Wydajność:
ok. 12-15m2 z litra, w zależności od obiektu, podłoża i sposobu aplikacji

W celu sprawdzenia dostępności danego asortymentu oraz potwierdzenia cen, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

PERKOLEUM HOUTCLEANER – ŚRODEK DO CZYSZCZENIA DREWNA
koopmans_srodek-do_czyszczenia_drewna

Skoncentrowany, wodorozcieńczalny środek czyszczący na bazie aktywnych substancji mydlanych do drewna zszarzałego, pokrytego algami oraz uszkodzonego wskutek działania warunków atmosferycznych (meble ogrodowe i inne przedmioty drewniane).

Sposób użycia:
Przed użyciem dokładnie przetrzeć czyszczoną powierzchnię w celu usunięcia alg. Szare i wysuszone drewno musi być dodatkowo delikatnie przeszlifowane. Wymieszać (w osobnym pojemniku, wiadrze) proporcjonalnie jedną część PERKOLEUM HOUTCLEANER na 5 części wody. Produkt powinien być dobrze wtarty w czyszczoną powierzchnię za pomocą szczotki. Należy pozostawić do wchłonięcia na około 10-15 minut. Następnie należy spłukać czyszczoną powierzchnię czystą wodą
za pomocą gąbki lub szczotki. Jeśli zachodzi taka potrzeba, powierzchnię można następnie zabezpieczyć jednym z produktów z gamy PERKOLEUM.

Opakowania:
500 ml

W celu sprawdzenia dostępności danego asortymentu oraz potwierdzenia cen, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

DLACZEGO WARTO

Z NAMI WSPÓŁPRACOWAC

 • posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracach ciesielskich i stolarskich
 • do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, w zależności od jego potrzeb i oczekiwań, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować ofertę zapewniającą maksymalne zadowolenie
 • jesteśmy elastyczni i podejmiemy się wyzwania budowy projektu indywidualnego, nawet bardzo skomplikowanego
 • do budowy używamy najwyższej jakości certyfikowanych materiałów
 • udzielamy 20 letniej gwarancji na konstrukcje naszych domów
 • budujemy według wszelkich norm technologicznych i jakościowych
 • stosujemy nowoczesne rozwiązania

NASZA OFERTA

SPRAWDŹ CO MOŻEMY CI ZAOFEROWAĆ

 • energooszczędne domy z drewna w systemie szkieletowym
 • domy z drewna w systemie z bali klejonych
 • wiązary dachowe
 • więźby dachowe
 • elewacje drewniane
 • tarasy drewniane
 • konstrukcje drewniane pod indywidualne zamówienie
 • sprzedaż drewna konstrukcyjnego i profilowanego
 • i wiele innych